Apartamentai

Jaukus sodybos namas, kuriame įrengti „Medaus apartamentai“, pastatytas Varnikų kaime –  išskirtinėje Trakų nacionalinio istorinio parko vietoje, šalia vieno gražiausių Trakų ežero Skaisčio. Šią vietą jau žinojo ir buvo pamėgę Lietuvos didikai Vytauto Didžiojo laikais.

Sodybos namo, kuriame gyvena šeimininkai, pirmasis aukštas 2016 metais buvo rekonstruotas, sukuriant jaukią ir komfortišką poilsio bei gyvenimo erdvę. Apartamentai buvo įrengti naudojant retą Lietuvoje interjero dizainą „British Colonial Style“.

„British Colonial Style and Decor“ susiformavo XIX amžiuje karalienės Viktorijos laikais, kuomet Britanijos kolonijinės imperijos ribos pasiekė išsiplėtė iki Šiaurės ir Pietų Amerikos, Australijos, Europos, Azijos ir Afrikos žemynų.

Britų kolonistai ir kariškiai mėgo keliauti, tačiau atvykę į naujas vietas norėdavo apsistoti būstuose, kurie komfortu ir atmosfera primintų jų gimtuosius namus. Atvykėliai greitai pastebėjo, kad tai sunkiai įgyvendinama užduotis, nes atsivežti iš namų iš spygliuočių medienos pagaminti baldai neatlaikydavo drėgno atogrąžų klimato.

Buvo rasta išeitis – vietiniai meistrai padėjo kolonistams atkurti britų dizainą, naudojant vietines medžiagas, tokias kaip juodmedis, raudonmedis, rotangas, vytelės ir gyvūnų kailis. Meistrai neretai britų dizainą praturtindavo savo įmantrybėmis, kaip antai raižyti ananasai. Sujungus Britanijos, Azijos, Afrikos ir Indijos motyvus, buvo sukurtas naujas Britų kolonijinis stilius ir dekoras.

Romantika – tai viskas, kas liko iš Britanijos kolonijinės imperijos eros. Ją primena daug pintų baldų interjero dizaine, nes būtent tokiuose krėsluose sėdėjo ir į padūmavusius geležinkelius, jungiančius Britaniją su Imperijos kolonijomis, žiūrėjo kolonistai. Labai reikalingas aksesuaras britų kolonistų namuose buvo žvakės, net ir po to, kai atsirado elektra. Mat nuošalesnėse Imperijos vietose elektros tiekimas ne visada buvo pastovus.

Visuomet šviesios britų kolonistų namų sienų spalvos rodo, kad buvo siekiama išgauti daugiau vėsos, be to šviesi spalva labai gražiai dera su tamsiomis grindimis ir baldais. Visas interjeras byloja apie tai, jog saulė atogrąžų klimato sąlygomis švietė per aršiai.

Britų kolonistai mėgdavo dalintis įspūdžiais apie savo gausias keliones, todėl jų namuose nestingdavo knygų, gaublių, teleskopų ir įrėmintų žemėlapių.

Taigi, „British Colonial Style and Decor“ pasižymi tuo, kad jame atsispindi surinkti ir integruoti į dizainą dekoratyviniai elementai iš kitų kultūrų. Tai gyvenimo natūralioje gamtoje stilius. Todėl jis ir buvo parinktas „Medaus apartamentams“.

Rezervuoti apartamentus

Jūsų užklausa išsiųsta